Kontakt

Šakvická 3
693 01 Strachotín

+420 728 896 067

statek.strachotin@email.cz

Ubytování Moravský statek

Moravský statek Strachotín je penzion nacházející se v malebném kraji pod Pálavou, v bezprostřední blízkosti severního břehu Novomlýnské nádrže. Poskytujeme ubytování pro dvojice, rodiny s dětmi i větší skupiny. Naší prioritou je Vaše spokojenost. Možnost vystavení dárkových poukazů či uplatnění z FKSP.

VINAŘSKÉ AKCE VE STRACHOTÍNĚ 2024

6.4.2024 – JARNÍ OTEVŘENÉ SKLEPY

4.5.2024 – KOŠT VÍN

1.6.2024 – LETNÍ OTEVŘENÉ SKLEPY

21.9.2024 – BURČÁKOVÉ SLAVNOSTI

2.11.2024 – PODZIMNÍ OTEVŘENÉ SKLEPY

Rezervace

statek.strachotin@email.cz či na tel. 728 896 067
(telefonicky pouze do 20:00).

image-layers_2-1
image-layers_2-3

Kapacita penzionu, spolu s apartmánem, je 22 lůžek, ve dvoulůžkovém, dvou třílůžkových, dvou čtyřlůžkových pokojích a apartmánu. A 16 osob ve čtyřech mobilních domcích.

Všechny pokoje penzionu jsou klimatizované, májí vlastní sociální zařízení, TV a minilednici.

Apartmán (pro 6 osob) je klimatizovaný, má dvě oddělené neprůchozí ložnice 3+3, obývací pokoj s TV, kuchyňským a jídelním koutem, koupelnu se sprchovým koutem a samostatné WC.

Nově máme v nabídce také 4 klimatizované mobilní domky vždy pro 4 osoby, s vlastním sociálním zařízením, obývacím pokojem s vybavenou kuchyňkou a zastřešenou terasou s posezením. 

Sportovní vybavení je možno uschovat v uzamykatelné kolárně, parkování osobních aut v uzavřeném areálu pod dohledem bezpečnostích kamer. 

Našim hostům je v prostorech penzionu k dispozici zdarma Wifi připojení a pro ty nejmenší máme dětské hřiště s pískovištěm, trampolínou, dětským domečkem, houpačkou a hračkami.

Pro posezení s rodinou či přáteli slouží venkovní zastřešená pergola, či v případě nepříznivého počasí slouží jako společenská místnost naše vinárna, která je součástí objektu.

Děti si také mohou prohlédnout naše zvířátka, na statku chováme ovečky a slepičky. V létě je k dispozici taktéž i oplocený bazén  a zahradní krb s posezením.

Nástup na ubytování je možný od 15 hodin, jinak po předchozí domluvě. Pobyt je ukončen v den odjezdu do 10 h.

Služby pro hosty:

– terasa s posezením

– venkovní zastřešená pergola s osvětlením, společenská místnost

– bohatá bufetová snídaně (teplé i studené nápoje, teplý i studený pult, pomazánky, snídaňové cereálie, ovoce, pečivo, sladké pečivo, mléčné výrobky atd.)

– ložní povlečení, osušky a ručníky na pokojích v ceně

– zahradní krb s posezením

– dětské hřiště s pískovištěm, dětským domečkem s hračkami, trampolínou a houpačkou

– oplocený bazén

– uzamykatelná úschovna kol (možnost umytí kol, půjčení základního nářadí na jednoduché opravy kol, možnost nabíjení   elektrokol)

– Wifi připojení na pokojích zdarma

– parkování na vlastním parkovišti v areálu pod dohledem bezpečnostních kamer

– k dispozici vybavená kuchyňka (mikrovlnná trouba, sklokeramická deska, rychlovarná konvice, toustovač, lednice + základní vybavení) a automatická pračka (ubytovatel neposkytuje prací prostředky)

– klimatizace na pokojích a apartmánu v ceně

– TV a minilednice na pokojích

– domácí mazlíčci po předchozí domluvě

Cena ubytování pokoje (od 1.1. do 31.12.2024) :

 • Ubytování pokoje penzionu (minimální délka pobytu jsou 2 noci, minimální počet osob na pokoji jsou 2 osoby).
 • Děti do 3 let (2,99) : zdarma bez nároku na lůžko a snídani. Po domluvě je možné zapůjčit dětskou postýlku včetně lůžkovin 100 Kč/noc a dokoupit pro dítě snídani za 100 Kč
 • Děti 3 – 12 let (11,99) : 650 Kč/osoba/noc včetně bohaté bufetové snídaně
 • Dospělí a děti nad 12 let: 840 Kč/osoba/noc včetně bohaté bufetové snídaně
 • Všem osobám nad 18 let (včetně) je účtován rekreační poplatek 20 Kč/osoba/noc pro obec Strachotín.
 • Pejsci pouze po předchozí domluvě : 150 Kč/noc.
 • V ceně ubytování je bohatá snídaně podávanou formou bufetu (v případě menšího počtu osob servírovanou formou) – teplé i studené nápoje, teplý i studený pult, pečivo, sladké pečivo, ovoce, mléčné výrobky, snídaňové cereálie atd., ložní prádlo, osušky, ručníky, klimatizace, tv a minilednice na pokojích.
Apartmán a Mobilní domečky

Apartmán pro 6 osob :  apartmán se dvěma oddělenými neprůchozími ložnicemi 3+3, vždy manželská postel 140×200 a jednolůžko 90×200. Apartmán je klimatizovaný, má vlastní vchod, chodbu, samostatné WC, koupelnu se sprchovým koutem, obývací pokoj s pohovkou a TV a kuchyňským koutem. Parkování je možné na zpevněné ploše v rámci areálu, kde jsou auta našich hostů pod dohledem bezpečnostních kamer. Pro hosty apartmánu je k dispozici venkovní zastřešené posezení, zahradní krb, bazén, dětské hřiště, kolárna a wifi. 

Mobilní domečky: nově jsou součástí areálu také 4 klimatizované mobilní domky vždy pro 4 osoby. Domek má vždy ložnici s manželskou postelí, pokoj se dvěma oddělenými lůžky, koupelnu se sprchovým koutem a WC, obývací pokoj s TV a vybavenou kuchyňkou (plynový sporák a trouba, lednice, mikrovlnná trouba a rychlovarná konvice). Před mobilním domkem je krytá terasa s posezením. Mobilní domky jsou v provozu od května do konce září (v závislosti na počasí).

Mobilní domeček č. 1 – Atlas. Ložnice s manželskou postelí 130×180 a šatní skříní, pokoj se dvěma lůžky 60×180 (lůžka je možné spojit do jednoho) , koupelna se sprchovým koutem a wc, vybavená kuchyňka (plynový sporák, mikrovlnná trouba, rychlovarná konvice, lednice) s jídelním koutem, obývací pokoj s krbovými kamny, klimatizací, tv a rozkládací pohovkou. Před mobilním domkem je zastřešené venkovní posezení.

Mobilní domeček č. 2 – Soleil. Ložnice s manželskou postelí 130×180 a šatní skříní, pokoj se dvěma lůžky 60×180, koupelna se sprchovým koutem a wc, vybavená kuchyňka (plynový sporák, mikrovlnná trouba, rychlovarná konvice, lednice) s jídelním koutem, obývací pokoj s klimatizací, tv a pohovkou. Před mobilním domkem je zastřešené venkovní posezení.

Mobilní domeček č. 3 – Moonstone. Ložnice s manželskou postelí 130×180 a šatní skříní, pokoj se dvěma lůžky 60×180, koupelna se sprchovým koutem a wc, vybavená kuchyňka (plynový sporák, mikrovlnná trouba, rychlovarná konvice, lednice) s jídelním koutem, obývací pokoj s klimatizací, tv a pohovkou. Před mobilním domkem je zastřešené venkovní posezení.

Mobilní domeček č. 4 – Everglade. Ložnice s manželskou postelí 130×180 a šatní skříní, pokoj se dvěma lůžky 60×180, koupelna se sprchovým koutem a wc, druhé samostatné wc, vybavená kuchyňka (plynový sporák, mikrovlnná trouba, rychlovarná konvice, lednice) s jídelním koutem, obývací pokoj s klimatizací, tv a dvěma křesly. Před mobilním domkem je zastřešené venkovní posezení.  

Cena ubytování apartmán a mobilní domky (od 1.1.2024 do 31.12.2024) :

 •  Ubytování apartmán a mobilní domky:  minimální délka pobytu na apartmánu a mobilních domcích mimo letní sezónu 2 noci, v letní sezóně (červenec a srpen) 4 noci.
 • Apartmán pro 6 osob : Cena 2 600 Kč /apartmán/noc (max. 6 osob). V ceně ložní prádlo, osušky, ručníky, klimatizace, wifi a tv.
 • Mobilní domek pro 4 osoby : Cena 1600 Kč/domek/noc (max. 4 osoby) + spotřebovaná elektrická energie za klimatizaci (do 20 kwh zdarma) nad 20 kwh za dobu pobytu (dle aktuálního ceníku dodavatele 5 kč/kwh). V ceně ložní prádlo, osušky, ručníky, tv.
 • Všem osobám nad 18 let (včetně) je účtován rekreační poplatek 20 Kč/osoba/noc pro obec Strachotín.

 • Pejsci pouze po předchozí domluvě 150 Kč/noc.
 • Možnost dokoupení snídaně – podávaná formou bufetu (v případě menšího počtu servírovanou formou), teplé i studené nápoje, teplý i studený pult, pečivo, sladké pečivo, ovoce, mléčné výrobky, snídaňové cereálie atd.                                                            dítě do 3 let (2,99) 100 Kč/snídaně , dítě od 3 do 12 let (11,99) 150 Kč/snídaně, osoba nad 12 let 190 Kč/snídaně.                                                    

 

 

Psi

Psi jsou na pokojích povoleni, jen po předchozí domluvě, a to pouze psi malých plemen do cca 10 kg . Každý majitel psa je povinen akceptovat standardní pravidla na základní hygienu v celém areálu a to i na pokoji v penzionu. V případě znečištění pokoje, bude majiteli účtován poplatek za úklid v ceně 500 Kč.
Poplatek za psa činí 150 Kč/noc.

V případě zájmu je možno pronajmout prostory pro soukromé oslavy, posezení ve vinárně s občestvením, narozeniny, promoce aj. Možnost vystavení dárkových poukazů či uplatnění z FKSP.

V případě jakýchkoli dotazů či zájmu nás neváhejte kontaktovat